Відпочинок в Криму. Відпочинок в Карпатах, Україні



Спецпропозиція

• Клен
Івано-Франківська область




• Красная хата
Івано-Франківська область



• Затерянный Мир
Крим


Новини туризму

Крушение лайнера Costa Concordia

Отдых в Испании на подъеме: цены упали на 40%

Лыжников ждет в Сигулде фестиваль

Гонконг в ожидании Китайского Нового года

Автобусные перевозки в Европе «позеленеют»

Два чикагских аэропорта попали в снежный плен, отменены сотни рейсов

Южная Корея вводит биометрию при въезде в страну



Київські золоті ворота
Пам'ятники архітектури
Адреса: Київська обл. Київ

Опис

Зараз реконструкція Золотих воріт стоїть в самому центрі Києва, а з XI по XVIII століття коміра відзначали межу міста, були його обличчям і знаком. Саме парадні Золоті ворота зустрічали дорогих гостей, до них підходив оголосити про вторгнення ворог.

При князеві Ярославі Мудрому столицю Київської держави обнесли міською стіною, і в ній побудували троє воріт: Південні, Лядські і Львівські. Південні побудували одночасно з Софійським собором, і, хоча вони територіально і не були найзручнішим в'їздом, саме Південним комірам випала честь стати головними комірами стольного граду. Їх називали спочатку Великими, а коли прямо над комірами збудували церкву Благовіщення, їх сталі називати Золотими із-за позолочених куполів церкви. Втім, називати Золотими головні міські ворота наказувала традиція в ті роки: золотими називалися і ворота в Константинополі.

Вже в 1240 році військо хан Батия сильно пошкодило Золоті ворота, і, неясно чому, їх не відновили. Час і негоди продовжували впливати на ворота, і напевно відомо із записів і малюнків тих років, що до середини XVII століття парадний проїзд був напівзруйнований. Проте, у такому вигляді ворота ще сторіччя служили місту тріумфальним в'їздом. У 1648 році біля Золотих воріт Київ урочисто зустрічав Богдана Хмельницького, що повернувся з перемогою під Жовтими Водами, через Золоті ворота увійшли до Києва російські посли після возз'єднання України з Росією.

Цікаво, що вороги вважали за краще штурмувати інші, не такі могутні київські ворота. Але, як говорить легенда, біля Золотих воріт ворог обов'язково зупинявся: ударяв в них списом або мечем, щоб відзначити початок облоги. Вважається, що щербину на Щебреце - мечі коронації польських королів - залишив саме такий удар по київських Золотих комірах.

В середині XVIII століття ворота, що Руйнуються, стали небезпечними для проїзду, і їх засипали землею, а поряд побудували нові ворота, і назвали їх теж - Золотими. Але вже в 1832 році архітектор Лохвіцкий знов показав киянам стародавні легендарні ворота. Їх розкопали, укріпили, і до 1982 року коміра простояли у такому вигляді, відкриті для відвідин туристів.

До 1982 року, до 1500-ліття Києва було вирішено відреставрувати Золоті ворота. Проте про їх початкову зовнішність було відомо не так вже багато: що висота зведення воріт складала 13,36 метрів, ширину проїжджої частини 6, 4 метри, над комірами була церква, а перед ними - рів завглибшки до 8 метрів. Слід цього рову і зараз помітний в перепаді висоти на Золотоворотськом проїзді - вулиці, на якій коштують ворота, уздовж якої проходили стародавні міські стіни.

При розчищенні воріт Кондратієм Лохвіцким були знайдені фрагменти мозаїки із смальти, фрескова штукатурка. До цих даних реставратори додали деталі, відомі по зразках воріт, що збереглися в інших стародавніх містах - Новгороді, Суздалі. Так Золоті ворота обзавелися окованими залізом дерев'яними гратами у одного з отворів, і стулковими дверима - у іншого. Тому іноді нарікають на те, що нинішня реконструкція - зовсім не ті Золоті ворота, які знав стародавній Київ. У нинішніх, правда, і функція зовсім інша - служити пам'ятником архітектури.

Покриття мобільних операторів:
Похожие
Київські золоті ворота
Київська обл.
Андріївська церква
Київська обл.

Головна | Приватні садиби | Санаторії і профілакторії | Готелі і кемпінги | Пам'ятки України | Оголошення