Відпочинок в Криму. Відпочинок в Карпатах, Україні



Спецпропозиція

• Клен
Івано-Франківська область





• Красная хата
Івано-Франківська область



• Затерянный Мир
Крим


Новини туризму

Крушение лайнера Costa Concordia

Отдых в Испании на подъеме: цены упали на 40%

Лыжников ждет в Сигулде фестиваль

Гонконг в ожидании Китайского Нового года

Автобусные перевозки в Европе «позеленеют»

Два чикагских аэропорта попали в снежный плен, отменены сотни рейсов

Южная Корея вводит биометрию при въезде в страну



Потьомкінські сходи
Пам'ятники архітектури
Адреса: Одеська обл. Одеса

Опис

Потьомкінські сходи (вона ж Бульварні сходи, Приморські, Миколаївські, Рішельевськая, а в XIX столітті - Гігантські сходи)

На сьогоднішній день сходи складаються з 192 ступенів (спочатку їх було рівно двісті, проте при розширенні порту вісім ступенів було засипано) і десяти прольотів. Довжина сходів - 142 метри, вона побудована перспективно - її підстава значно ширше верхньої частини.

Завдяки цьому при погляді зверху створюється враження однакової ширини на всьому її протязі. Парапети сходів здаються паралельними і видно тільки майданчики (окрім верхнього маршу). При погляді знизу сходи здаються довшими і видно тільки суцільний каскад ступенів.

Була спроектована в 1825 році архітекторами Франчесько Боффо, а побудована в 1837-1841 інженерами Уоптоном і Ю. Морозовим. Князь Воронцов розпорядився побудувати сходи в подарунок своїй дружині Елісавете! Вартість цього подарунка - 800 тис. рублів.

При плануванні Приморської вулиці вісім ступенів засипали, і вони, як затверджують старожили, і понині покояться в глибині проїжджої частини. Згодом терассирование схилів «замаскувало» конструкцію сходів, і з боку фунікулера вона здається укладеною по пологому схилу.

Всесвітньо відомою сходи стали завдяки фільму «Броненосець Потемкин» (1925) Сергія Ейзенштейна, в ключовій сцені якого дитяча коляска котиться по ступенях сходів.

Сходи поступово руйнувала ерозія, і в 1933 році пісковик був замінений рожево-сірим гранітом, а майданчики були покриті асфальтом.

На агітаційних плакатах часів Великої Вітчизняної війни сходи втілювали Одесу. У 1955 році до 50-ліття повстання на броненосці сходи, до революції Рішельевськой, що називалася, а потім Бульварною, була перейменована в Потьомкінську.

Щорічно проводиться забіг «Вгору по Потьомкінських сходах». Рекорд змагання складає 22,8 секунд (мій рекорд (Tali) - 40 секунд )) )

Щорічно проводиться концерт на честь дня народження міста - 2 вересня! Потьомкінські сходи перетворюються на велику трибуну, на якій розміщуються як городяни, так і гості міста, які прибули подивитися дійство за участю багатьох зірок шоу-бізнесу...

Прибуваючи на теплоході до Одеси, неможливо не побачити "восьме чудо світу" - Потьомкінські сходи!

Покриття мобільних операторів:
Похожие
Воронцовський маяк
Одеська обл.
Одеський театр опери та балета
Одеська обл.
Потьомкінські сходи
Одеська обл.

Головна | Приватні садиби | Санаторії і профілакторії | Готелі і кемпінги | Пам'ятки України | Оголошення